Browse By

Jak rozplanować nagłośnienie do telewizora?

Coraz więcej osób stara się stworzyć w swoim własnym domu dobrej jakości system audio. Wszystko dlatego, że głośniki zamontowane w telewizorze nie są zbyt dobre, a dźwięk z nich płynący często nie jest zadowalający.

Jedną z opcji z pewnością jest zakup zestawu kina domowego, choć w niektórych przypadkach znacznie lepszą alternatywą może okazać się soundbar. Jest to listwa głośnikowa, która może stanowić doskonałe uzupełnienie głośników telewizora, dzięki czemu znacznie podniesiemy satysfakcję przy oglądaniu ulubionych seriali czy filmów.

Co więcej, soundbar bez problemu możemy podłączyć także do urządzeń mobilnych, co ma szczególne znaczenie dla fanów muzyki. W ten oto sposób będziemy w stanie słuchać ulubionych utworów odtwarzanych prosto z naszego smartfona.

Przy wyborze soundbara warto też zwrócić uwagę na to, czy ma on połączenie WiFi, dzięki któremu będziemy mieli jeszcze więcej możliwości jak na przykład słuchanie muzyki poprzez serwisy streamingowe. Te oferują bowiem tysiące utworów i choćby dlatego cieszą się dziś ogromną popularnością.

Planujemy nagłośnienie w naszym salonie

W przypadku soundbara mamy zazwyczaj dwie opcje – jest to urządzenie w kształcie listwy, dlatego też znakomicie będzie się uzupełniać wraz z telewizorem. Soundbar można położyć więc bezpośrednio pod telewizorem, na przykład na stojącej tam komodzie – to bardzo często spotykany układ w wielu domach.

Inną opcją jest skorzystanie ze specjalnych mocowań, dzięki którym soundbar można na przykład zamontować bezpośrednio nad telewizorem. Niektóre mocowania umożliwiają nawet obrót listwy wraz z obrotem telewizora.

Jeśli natomiast chodzi o dodatkowe głośniki to tutaj powinniśmy zadbać przede wszystkim o to, aby stworzyć w salonie wrażenie przestrzennego efektu dźwięku. Zestaw głośników powinien bowiem zostać odpowiednio rozmieszczony, a my powinniśmy mieć na uwadze między innymi to, gdzie powinny znaleźć się konkretne głośniki – obok telewizora, w rogu pokoju czy może gdzieś za kanapą, zaraz za naszymi głowami.