Browse By

Montaż i konfiguracja soundbaru

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na zakup sprzętu, jakim jest soundbar. Jest to listwa głośnikowa, która dostosowana w odpowiedni sposób może okazać się znakomitą podstawą systemu audio i zapewnić nam wysokiej jakości dźwięk. Tego typu urządzenie można na przykład podłączyć do telewizora, co jest zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem – soundbary zostały zresztą właśnie po to stworzone, aby świetnie radziły sobie, zastępując głośniki w TV. Niektórych wciąż odstrasza jednak kwestia montażu czy konfiguracji soundbarów. Osoby te powinny czym prędzej przekonać się do tych sprzętów, gdyż w obu przypadkach mamy do czynienia z rzeczami niezbyt skomplikowanymi. Konfiguracja soundbara jest bowiem niezwykle łatwa i każdy z pewnością sobie z nią poradzi – tym bardziej, że do dyspozycji mamy spore możliwości, jeśli chodzi o podłączenie urządzenia.

Wykorzystać możemy nie tylko interfejs HDMI, ale też na przykład połączenie WiFi.

W jaki sposób przeprowadzić montaż soundbaru?

Jak już więc wiemy, konfiguracja soundbaru nie jest wcale trudna, a w razie problemów pomóc powinna przecież instrukcja od producenta, która załączana jest do każdego modelu. Pozostaje nam już tylko montaż urządzenia, co również nie jest przesadnie skomplikowaną sprawą. Samo rozmieszczenie głośników ma bardzo istotne znaczenie, przede wszystkim dla samego dźwięku, dlatego też warto jest zgłębić ten temat nieco bardziej zanim w ogóle przystąpimy do montażu poszczególnych zestawów. Sam soundbar można umieścić na przykład bezpośrednio nad telewizorem, do czego wykorzystamy specjalny uchwyt. Można także położyć listwę zaraz pod telewizorem, stawiając ją na komodzie czy szafce, która zapewne znajduje się zaraz pod TV.

W skład całego zestawu może też wchodzić na przykład subwoofer, a jeśli chcemy uzyskać efekty przestrzenne to dobrym pomysłem mogą okazać się dodatkowe głośniki – w ten sposób jeszcze bardziej podniesiemy doznania dźwiękowe przy okazji korzystania z telewizora.