Browse By

Na co należy uważać przy montażu soundbaru?

Soundbary to dziś coraz bardziej popularne urządzenia dźwiękowe, które w niektórych przypadkach stanowią bardzo ciekawe uzupełnienie systemu audio, a niekiedy zajmują wręcz centralne miejsce, z powodzeniem zastępując chociażby zestaw kina domowego. Dodatkowo soundbar ma mnóstwo zalet, o których można przekonać się w trakcie użytkowania takiego urządzenia. Sam sprzęt montuje się najczęściej pod lub nad telewizorem, gdyż to właśnie on będzie najprawdopodobniej najważniejszym źródłem dźwięku.

Soundbary zdecydowanie częściej podłącza się właśnie do telewizora, czy to za pomocą przewodów jak kabel HDMI, czy też w ramach połączenia bezprzewodowego. Dodatkowo, chyba najczęściej spotykany design soundbarów to podłużna listwa, dzięki czemu bardzo dobrze pasują one właśnie do przestrzeni nad lub też pod telewizorem. Wiele osób nie do końca jednak wie, w jaki sposób zamontować soundbar.

O wiele efektowniej wygląda on na ścianie i wtedy też zresztą lepiej funkcjonuje niż w sytuacji, gdzie listwę położymy po prostu na komodzie i tam ją zostawimy.

Jak dobrze zamontować soundbar?

Sam montaż soundbaru nie jest wcale skomplikowaną czynnością. Powinniśmy sobie z tym poradzić samodzielnie, bez konieczności wzywania fachowca.

W tym celu potrzebujemy przede wszystkim specjalnego uchwytu, który to będzie podtrzymywał urządzenie. Od nas zależy natomiast, czy zdecydujemy się na montaż nad czy też pod telewizorem – niektórzy wskazują jednak na to, że lepszej jakości dźwięku możemy spodziewać się w sytuacji, kiedy soudbar znajduje się nad naszym TV. Istnieją także specjalne uchwyty, które umożliwiają na przykład obracanie się soundbara wraz z obrotem telewizora.

Najważniejsze jednak jest, aby soundbar był przymocowany w sposób mocny i stabilny, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że nie czeka nas żadna przykra niespodzianka. Różne inne przydatne instrukcje oraz informacje na temat montażu soundbara powinniśmy znaleźć również u producenta sprzętu, który zakupiliśmy.