Browse By

Soundbar czy kino domowe?

Od paru lat mamy do czynienia z debatą, która dotyczy wyboru pomiędzy soundbarem a kinem domowym. Przez lata to właśnie kino domowe dominowało w naszych domach, jednak od jakiegoś czasu wiele osób stawia na soundbary. Dlaczego tak się dzieje? Otóż obie te opcje mają swoje plusy i minusy, natomiast zdaje się, że coraz więcej osób zaczyna dostrzegać, że soundbar to po prostu świetna alternatywa dla kina domowego. Nie oznacza to jednak, że kina domowe powinny zupełnie pójść w odstawkę. Wszystko zależy od tego, czego tak właściwie szukamy i na jakie urządzenie możemy sobie pozwolić. Kino domowe oferuje nam wysokiej jakości odczucia dźwiękowe, ale także znakomite efekty, za sprawą których będziemy mogli poczuć się zupełnie tak, jak gdybyśmy oglądali dany film czy serial w kinie.

Duży wpływ ma tutaj oczywiście telewizor, natomiast w większości przypadków kino domowe potrafi dostarczyć nam naprawdę niezapomnianych emocji, szczególnie przy okazji oglądania rzeczywiście dobrze zmontowanych filmów oraz tych z efektami.

Dla kogo soundbar?

Kino domowe zajmuje jednak nieco więcej miejsca niż soundbar, dlatego też soundbary są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą zaoszczędzić nieco przestrzeni. Te urządzenia najczęściej można spotkać w formie listwy, którą w łatwy sposób zamontujemy na przykład bezpośrednio nad telewizorem. Dodatkowo większość soundbarów można dziś podłączyć do telewizora w sposób bezprzewodowy, dzięki czemu nie trzeba korzystać z pomocy żadnych kabli. Jakby tego było mało, soundbary bardzo często posiadają więcej funkcji niż kino domowe, co czyni z nich bardziej funkcjonalne urządzenia. Niektórzy spierają się, że soudnbar nie dostarczy takiej jakości jak kino domowe, ale tutaj wszystko zależy od samej specyfikacji sprzętu – w niektórych przypadkach soundbar może się spisywać nawet lepiej niż kino domowe.

Wybór pomiędzy tymi opcjami nie jest więc łatwy, a zadecydować mogą osobiste preferencje.