Browse By

Soundbar z subwooferem. Czy to dobre rozwiązanie?

Nie jest łatwym zadaniem stworzenie dobrej jakości systemu audio w naszym domu – dobrym i ciekawym pomysłem może być jednak skorzystanie z soundbarów. Te dość małych rozmiarów urządzenia zdobywają coraz to więcej fanów, przede wszystkim ze względu na swoją prostotę. W bardzo prostym bowiem sprzęcie kryje się spora funkcjonalność, ale też wysokiej jakości dźwięk, jeśli oczywiście postawimy na urządzenie o dobrej specyfikacji. W niektórych przypadkach wraz z soundbarem dobrze jest postawić także na subwoofer.

Subwoofer znamy przede wszystkim z zestawów kina domowego, natomiast tak samo dobrze sprawdzi się on przy okazji korzystania z soundbara. Soundbary mogą bowiem z powodzeniem zastąpić nam kino domowe, oferując równie wysokiej jakości dźwięk. W takim przypadku, subwoofer będzie spełniał bardzo podobną rolę co w zestawie kina domowego. Nic więc dziwnego, że wiele modeli soundbarów oferuje się dziś właśnie z subwooferem, najczęściej w wersji bezprzewodowej.

Dlaczego warto dokupić subwoofer do soundbara?

Jeśli jednak zakupiliśmy soundbar w wersji bez subwoofera to oczywiście możemy następnie dokupić potrzebne urządzenie. Subwoofer to nic innego jak po prostu specyficzny głośnik, który pełni bardzo ważną funkcję w naszym systemie audio – to bowiem także jego zadaniem jest wpłynięcie na dźwięk w taki sposób, aby jego jakość była jak najlepsza. Subwoofery spotykamy więc w ramach zestawów kina domowego, ale coraz częściej także w zestawach z soundbarem. Bezprzewodowy subwoofer zdaje się być najlepszym rozwiązaniem, szczególnie że w takiej sytuacji nie będziemy mieli do czynienia z żadnym okablowaniem, co na pewno jest sporą zaletą dla nas jako użytkowników.

Wszak bardzo często mamy sporo problemów z kablami, które plączą się ze sobą, co niekiedy może wpłynąć nawet na samo działanie systemu audio. To głównie dlatego coraz większe znaczenie mają soundbary z możliwością bezprzewodowego połączenia z telewizorem czy innymi urządzeniami.