Browse By

Soundbary bezprzewodowe

W dzisiejszym świecie wzrasta znacznie wszystkiego tego, co jest „bezprzewodowe”. Kable i przewody powoli odchodzą w niepamięć, choć oczywiście długa jeszcze droga, zanim zupełnie znikną z naszego życia. Powstaje jednak coraz więcej bezprzewodowych urządzeń, wśród których mamy także soundbary bezprzewodowe.

Soundbary mogą stanowić bardzo ciekawe uzupełnienie systemu audio, a niekiedy potrafią nawet zastąpić zestaw kina domowego. Ich bezprzewodowość jest zresztą jednym z powodów, dla których cieszą się taką popularnością. Soundbar to nic innego jak listwa głośnikowa, którą możemy zamontować na przykład bezpośrednio nad naszym TV, ciesząc się w ten sposób znacznie lepszą jakością dźwięku niż w przypadku zestawu głośnikowego zamontowanego w większości telewizorów.

Podłączenie do telewizora może odbyć się za pomocą interfejsu HDMI, jednak coraz częściej stawiamy na soundbary bezprzewodowe, w przypadku których połączenie następuje bez użycia żadnych przewodów czy kabli.

Dlaczego warto postawić na bezprzewodowy soundbar?

Takie soundbary wykorzystują przede wszystkim możliwość połączenia się z siecią WiFi, jak również technologię Bluetooth. Wszystko to powoduje, że wykorzystanie takich sprzętów nie ogranicza się tylko i wyłącznie do telewizorów.

Za pomocą połączenia Bluetooth do listwy możemy bowiemy podłączyć także różne inne źródła dźwięku jak chociażby niezwykle popularne dziś smartfony – w ten sposób także muzyka puszczana z urządzeń mobilnych nabierze totalnie nowego wymiaru, a my sami przekonamy się, na co stać soundbar. Jakby tego było mało, połączenie WiFi umożliwia nam słuchanie muzyki z cieszących się ogromną popularnością serwisów streamingowych, gdzie bardzo często mamy dostęp do tysięcy przeróżnych utworów. To dzięki temu słuchanie muzyki ulubionych wykonawców nigdy wcześniej nie było tak łatwe – bezprzewodowy soundbar powoduje, że ulubioną muzykę, na dodatek w bardzo wysokiej jakości, mamy w zasadzie na wyciągnięcie ręki i możemy jej słuchać właściwie kiedy tylko chcemy.