Browse By

Zestawy głośnikowe czy soundbary? Jakie rozwiązanie będzie dla nas odpowiednie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób polepszyć jakość dźwięku, czy to z telewizora, czy też z innych źródeł. Coraz częściej lubimy oglądać seriale w znakomitej jakości, w tym także przy odpowiednich brzmieniach. Cały czas mamy też słabość do muzyki, tworząc w swoich własnych domach systemy audio, dzięki którym możemy delektować się utworami ulubionych wykonawców.

Ale co tak w zasadzie powinno stanowić podstawę takiego systemu? Czy lepszym wyborem będą zestawy głośnikowe, czy może jednak soundbar? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jak się okazuje, wszystko to zależy od naszych własnych preferencji, jak również od możliwości, nie tylko zresztą finansowych. Zestawy głośnikowe mogą na przykład wymagać sporej przestrzeni, aby móc rzeczywiście wyciągnąć z nich sporo dobrego.

Z kolei soundbary jawią się jako prostsze, bardziej kompaktowe rozwiązanie, jednak w tym przypadku należy zwrócić uwagę także na parametry związane z jakością brzmienia. W przeciwnym razie będziemy mieli prosty, łatwy w obsłudze system, ale nie będzie on w stanie spełnić naszych oczekiwań.

Soundbar kontra zestaw głośników – co wybrać?

Obie te opcje mają oczywiście swoje wady i zalety, a sam wybór zależy w zasadzie od tego, czego tak właściwie oczekujemy.

Odpowiednio dobrane, a następnie rozmieszczone głośniki na pewno będą znakomitym rozwiązaniem, natomiast nie każdy zestaw głośników gwarantuje nam dobrej jakości dźwięk. Podobnie jest zresztą w przypadku soundbarów, gdyż trzeba po prostu wiedzieć, na jakie parametry należy zwrócić uwagę. Decydujące mogą więc okazać się cena, potrzebna przestrzeń czy funkcjonalność.

W wielu przypadkach drogie zestawy głośników nie dają nam nawet w połowie tak wielu funkcji jak znacznie mniejsze, ale też tańsze soundbary. Jest to dziś szczególnie ważne, jako że mamy coraz więcej źródeł muzyki, w tym przede wszystkim z urządzeń mobilnych czy serwisów streamingowych, które wymagają połączenia z internetem.